Word zendeling

Geven

Opbrengsten verkoop Sulalam kokosolie van CAMA-zendeling uit Indonesië voor arme bevolking

5 sep 2019

Peter en Anne-Marie Dekker

Opbrengsten verkoop Sulalam kokosolie van CAMA-zendeling uit Indonesië voor arme bevolking

5 sep 2019

De eerste zending lokaal gemaakte kokosolie is aangekomen in Nederland. Met lokale werknemers en advies van CAMA-zendeling Peter produceert Sulalam vanuit Zuid-Sulawesi (Indonesië) lokale kokosolie en verkoopt deze in Nederland. Met de opbrengsten van de verkoop worden lokale dorpsbewoners ondersteund. Alle inkomsten investeert de Nederlander terug in het doorgaans arme gebied in Sulawesi.

Bak gevuld met kokosnotenDe opbrengsten uit de verkoop van kokosolie zijn hard nodig voor de lokale bevolking. Meer dan de helft van de beroepsbevolking uit Zuid-Sulawesi heeft geen inkomen, er is nauwelijks werkgelegenheid en de meeste bewoners leven onder de door de Verenigde Naties opgestelde inkomensgrens.

Door kokosolie kunnen kinderen naar school

CAMA-zendeling Peter legt uit dat Nederlanders al snel een verschil kunnen maken voor de lokale bevolking. “Met het kopen van één pot kokosolie kunnen wij een werknemer een dag salaris betalen. Met dit salaris kunnen hun kinderen naar school, is er geld voor gezondheidszorg en is er iedere dag eten op tafel.”Glazen pot met kokos olie

Kokosolie volledig lokaal geproduceerd

Samen met zijn vrouw Anne-Marie woont Peter in Sulawesi om de lokale kerk en bevolking te ondersteunen. Ze werken samen met lokale CAMA-gemeenten en een Universiteit om ondernemingen op te zetten. Met elkaar hebben ze het bedrijf Sulalam opgericht om de bevolking en studenten te leren hoe zij van kokosnoten producten zoals olie, zeep, sieraden en artikelen voor in huis kunnen maken. Voor de productie van de kokosolie worden uitsluitend echte kokosnoten gebruikt, ingekocht van boeren uit omliggende dorpjes.

Via de website www.sulalam.com kun je de hoogwaardige kokosolie en andere producten bestellen.

Nieuwste berichten

Advance trainingsdag voor leiders op 31 januari 2026

Advance trainingsdag voor leiders op 31 januari 2026

Het Advance-programma: een praktisch traject dat leiders helpt om een cultuur van discipelschap en missionair leven in de gemeente te bouwen. Dit programma willen we gratis aanbieden aan Nederlandse kerken.
Breng vrede deze kerst!

Breng vrede deze kerst!

Vrede is zeldzaam in onze wereld. Veel mensen ervaren chaos, pijn en angst. De wereld heeft Jezus nodig en de vrede die alleen in Hem te vinden is.Jezus is de Vredevorst: Raadsman in angst, Eeuwige in chaos, Machtige over onderdrukking.
Kerkgroei in gevaarlijk gebied

Kerkgroei in gevaarlijk gebied

"Wat zijn we dankbaar dat God ons naar deze regio heeft geleid! Vandaag bruist de kerk van leven!" Dalal* woont met haar gezin in een onrustige regio in Syrië. Temidden van angst en onzekerheid is ze dankbaar en ervaart ze juist nu een roeping om er te zijn.
CAMA Zending zendt zes nieuwe zendelingen uit, nog eens elf in voorbereiding

CAMA Zending zendt zes nieuwe zendelingen uit, nog eens elf in voorbereiding

Steeds meer mensen zetten hun leven in om Jezus bekend te maken onder de minst bereikte volken.
No results found.